ESTETICKÁ STOMATOLOGIE

ESTETICKÁ STOMATOLOGIE
Cerec - keramické korunky

Cerec - keramické korunky

Špičkové keramické korunky a výplně během jedné návštěvy


Keramické korunky


Korunky zhotovené touto technologií mají dlouhou životnost a vyznačují se nejvyšší možnou kvalitu a přesností. Toho se dosáhne pomocí speciální kamery, která provede skenování napreparovaného zubu. Není tedy nutné dělat manuální otisk pomocí klasické otiskovací hmoty, který je často nepříjemný.

Během několika sekund je optický otisk zpracován výkonným počítačem a následně je pomocí špičkového 3D softwaru automaticky navržena přesná výplň nebo korunka s možností následné individualizace.

Tyto informace se odesílají do počítačem řízené frézky, která korunku nebo výplň během několika minut zhotoví přímo v ordinaci. Ke zhotovení těchto náhrad se používají vysoce kvalitní keramické materiály, které jsou biokompaktní a vysoce estetické.

Keramické výplně


Keramické výplně se vyrábí v laboratoři podle otisku zubů. Lze je ale zhotovit i přímo v ordinaci v průběhu jedné návštěvy pomocí špičkové CAD/CAM technologie, kterou pro výrobu celokeramických náhrad a výplní používáme i v naší praxi.

Plomby zhotovené unikátní technologií CEREC Bluecam (moderní metoda estetické stomatologie) mají dlouhou životnost, nejvyšší možnou kvalitu a vyznačují se přesností. Toho se dosáhne pomocí speciální kamery, která provede skenování napreparovaného zubu. Není tedy nutné dělat manuální otisk pomocí klasické otiskovací hmoty, který je často nepříjemný.

Během několika sekund je optický otisk zpracován výkonným počítačem a následně je pomocí špičkového 3D softwaru automaticky navržena přesná výplň nebo korunka s možností následné individualizace. Tyto informace se odesílají do počítačem řízené frézky, která korunku nebo výplň během několika minut zhotoví přímo v ordinaci. Ke zhotovení těchto náhrad se používají vysoce kvalitní keramické materiály, které jsou biokompaktní a vysoce estetické.

Finální výrobek se pak upevňuje na zub speciální adhezivní (přilnavou) technikou. Ta umožňuje vytvořit ze zubu a výplně opět jeden funkční celek, který bez problémů odolá žvýkacím tlakům a stabilizuje tak i těžce poškozené zuby.
Keramické plomby jsou naprosto antialergické a pacientům nehrozí ani kovová chuť v ústech. Mechanické a optické vlastnosti nejlépe napodobují zubní tkáň.

Máte zájem o tento zákrok?

Objednat se online
Zavolat 604 668 857