Projekt Dětský úsměv učí děti té správné ústní hygieně

Projekt Dětský úsměv učí děti té správné ústní hygieně

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.  Projekt Dětský úsměv  českého Zeleného kříže pomáhá dětem v mateřských školkách čistit si zuby tím správným způsobem. V Brně děti navštěvuje dentální hygienistka Eva Všetičková ze zubní kliniky Modec.
 
"Je to takový začátek prvotní kroky do života, kdy získají důvěru k zubnímu lékařství, k prevenci, pak se naučí správnou techniku. Samozřejmě i rodiče musí doma vynaložit nějaké úsilí,"
 
dentální hygienistka Eva Všetičková

Ředitelka mateřské školy v Brně-Slatině Jana Balášová si účast v projektu pochvaluje: "Myslím, že je důležité, aby si děti uvědomili tu zodpovědnost za to vlastní zdraví.."

Udržet pozornost dětí předškolního věku však není jednoduché.  Návštěvy dentálních hygienistek proto probíhají zábavnou formou, aby děti nebyly stresovány.Hrají si s dětmi, čistí s nimi zuby.  Rozdávají také omalovánky. Formou kreslení si pak děti opakují metody správného čištění svých zubů.

"Myslím, že ta akce je pro děti určitě užitečná, přínosná. Myslím, že jim to dalo spoustu informací, které ani nevěděli. Rodič jako lajk jim určitě nemůže na stoprocent říct, jak správně ty zoubky čistit," připomíná učitelka mateřské školy Kateřina Poláková.

Hygienistky navštěvují mateřské školy několikrát do roka a to proto, aby dětem zůstalo v paměti, co možná nejvíce informací o správné ústní hygieně. Projekt Dětský úsměv pořádá Český zelený kříž už 15. rokem.  Naši nejmenší i jejich rodiče mají však podle něj stále co dohánět. Mají prý totiž více než dvojnásobně více kazů než děti ze skandinávských zemí.

Máte zájem o naše služby?