Onemocnění dásní výrazně ovlivňují schopnost žen otěhotnět

Zánět dásní je jedním z příznaků parodontitidy

Pokud je parodontitida neléčena, dásně se vážně poškozují a hrozí kompletní ztráta chrupu. Dalším efektem tohoto onemocnění je pronikání nebezpečných bakterií přímo z úst do krevního řečiště. Tudy se mohou dostat k dalším orgánům a způsobit tak nepříjemné zdravotní komplikace.
 
Ženy, které plánují rodinu, by tak měly navštívit svého zubního lékaře. Pokud potřebují nějaké další ošetření, měly by se nechat ošetřit nejlépe ještě před otěhotněním.
 
Tímto způsobem pak začnou rodinné plánování ve velmi dobrém zdravotním stavu. Šance, že budou moci otěhotnět rychleji, se rozhodně zvýší. Onemocnění dásní mohou být totiž velice snadno vyléčena. Obvykle postačí 3-4 návštěvy u zubního lékaře nebo dentální hygienistky.
 

Existují také další nebezpečí

Onemocnění dásní hraje často hlavní roli také u srdečních komplikací, onemocnění ledvin, plicních chorob a u žloutenky typu 2. V probíhajícím těhotenství pak mohou zapříčinit předčasný porod nebo dokonce i potrat.
Nepodceňujte důležitost správné ústní hygieny! Nejnovější průzkumy ukázaly varující zjištění. Onemocnění dásní prodlužuje dobu nutnou k otěhotnění až o několik měsíců. Odborníci na embryologii nadále zdůrazňují, že onemocnění zubů a dásní mohou omezit schopnost otěhotnět stejně tak závažně jako obezita.