Ústní sprcha - skvělý pomocník

O co jde?

Pulzující proud vody se dostane do mezizubí, parodontologických kapes nebo také k implantátům.  Prostě tam, kde končí možnosti běžného zubního i mezizubního kartáčku. Hlavní úlohu hraje právě systém pulzování, který masíruje dáseň, která se posléze lépe prokrvuje. Dále se dostane až do 6mm hlubokých parodontologických kapes, které obsahují bakterie způsobující odhalování zubních krčků a následnou paradentózu.
 
Je vhodná pro očišťování protetických materiálů v ústech  -  korunek, můstků a také fixních rovnátek, která by klasický zubní kartáček mohl poškodit.
 
Je prokázáno, že každodenní používání ústní sprchy snižuje: zubní kámen, krvácení dásně a hloubku parodontálních kapes. Významně pomáhá odstraňovat bakterie, zbytky potravy a zároveň masíruje dáseň. Stimulace zlepšuje mikrocirkulaci krve v dásních – tím napomáhá lepšímu a rychlejíšímu hojení. Výrazně pomáhá u diabetiků.

Ústní sprcha je účinná díky tenkému pulzujícímu proudu vody. Paprsek dosahuje rychlosti 1200 až 1450 pulsů za minutu, což účinně narušuje strukturu biofilmu. Proto irigátor doporučujeme pacientům se zánětem dásně, s parodonitidou, s fixními ortodontickými aparátky, korunkami, můstky, implantáty, atd.
 
Ústní sprcha se nejen postará o mezizubní prostory, ale také o takzvané paradontální choboty, které způsobují další rozšiřování paradontózy. Proud tekutiny má pak blahodárné účinky na stav dásně. Masíruje je, zpevňuje je a zlepšuje jejich kondici.

Pro potlačení zánětu je pak vhodné do nádržky s vodou přidat také antibakteriálně působící látky, ideálně koncentrovanou ústní vodu s chlorhexidin-diglukonátem. Naši lékaři doporučují výplach ústní vodou Paroex.
Chcete mít jistotu, že vaše zuby jsou dokonale čisté a čeká je proto jen světlá budoucnost? Ústní sprcha začíná tam, kde končí možnosti běžného zubního kartáčku. Téměř nepostradatelnou pomůckou je pak pro pacienty s paradentózou.